HAKKIMIZDA

  

Yeşim Bilgi Yörükoğlu 

11 yıl Türkiye’nin köklü bir firmasında Kurumsal İletişim Yöneticisi olarak çalıştıktan sonra kızının doğumu ile dünyası değişen bir anne.

"El işini, özel tasarım ürünlerini, yeni bir şeyler tasarlamayı ve üretmeyi çocukluğumdan beri çok severim. Çevremdeki insanlar el becerisi olan işlere yatkınlığım olması sebebi ile ilerde bu yönde bir iş yapmam gerektiğini söylerlerdi. Bir gün kızıma hediye gelen bir el örgüsü bebek hayatımı değiştirdi. Acaba ben de yapabilir miyim diye hevesle ilk el örgüsü bebeğimi, ardından kurbağa ve köpeği yaparak ilk ürünlerimi ortaya çıkardım. Bunu yaparken herhangi bir eğitim almadan, tamamen kendi el becerim ile ölçülerimi çıkartarak sayfamda satışını yaptığım ürünleri tasarladım. İlk başta arkadaşlarımın çocuklarına ve çevremdeki kişilere hediyeler yaptığım. Sonra ürün siparişleri almaya başladım ve bu hobimi işe dönüştürmeye karar verdim. Şu anda el işi ile uğraşmayı seven 20 ev hanımının yardımıyla ürünlerimi üretiyor ve Türkiye’nin organik bebek ürünleri sektöründeki öncü firmalarının ve çocuklarına sağlıklı ürünler kullanmayı seçen ailelerin ürünlerimi tercih etmesi ile gurur duyuyorum."

 

Neden FunFun?

FunFun kızımı severken ona taktığımız Türkçe bir lakap. “FunFun” ürünlerimi yaparken yaşadığım keyfi ve çocukların hayatına katmaya çalıştığım eğlenceyi markamın adına taşıma niyetim ile ortaya çıkan bir isim oldu.